Intel, Kno’yu satın aldı

intel_kno

Teknolojinin eğitim alanına tamamıyla girmesiyle birlikte büyük isimler de bu alanda yatırım yapmaya başladı. Son olarak işlemci devi Intel, Kno adında 2009 yılında kurulmuş bir firmayı satın aldı. Tüm ders kitaplarını dijital ortamda öğrenci ve eğitimcilere sunmakta olan Kno artık Intel’in adı altında işlerine devam edecek.

Akıllı tahta, tablet bilgisayar gibi teknoloji aygıtları, son yıllarda eğitim kurumlarındaki etki sahasını hızla artıyor. Bu noktada eğitim uygulamaları da gerek masaüstü gerekse mobil işletim sistemleri için her geçen gün daha yoğun şekilde tasarlanarak hem öğrencilerin hem de eğitimcilerin kullanımına sunuluyor.

Eğitim odaklı yazılımlar geliştiren dünyanın en büyük şirketlerinden Kno, Intel tarafından satın alındı. Satın alma bedeli açıklanmazken ABD menşeili Kno; eğitim alanında, masaüstü ve mobil aygıtlar için uygulamalar geliştiren, özellikle dijital ders içerikleri meydana getiren önemli şirketler arasında yer alıyor.

200.000’den fazla interaktif/dijital ders kitabı bulunan Kno, 2009 yılında kurulan ABD/Kaliforniya merkezli bir şirket. Satın alma ile birlikte Kno’nun CEO’su hariç tüm kadrosu Intel bünyesinde görev almaya başlayacak.

Intel’de Kno arasındaki anlaşmanın sonucu olarak ne tür gelişmeler yaşanacağı ise merakla bekleniyor; ancak ilk beklentiler Kno’nun çok daha yüksek teknolojili dijital içerikler üretmeye başlaması ve Intel’in de eğitimle ilişkili yeni çipler, hatta aygıtlar üretmesi yönünde.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş