İnternette ne kadar zaman harcıyoruz

internet

Teknoloji artık hayatımızda o kadar büyük bir yeri işgal etmeye başladık ki her işimizde mutlaka kullanıyoruz. Bilgisayar ve akıllı telefonlarla neredeyse her işi yapmak mümkünken hiç bu cihazlar üzerinde ne kadar süre harcadığınızı hesapladınız mı ? Global Web Index adında bir araştırma firması sizin yerinize dünya genelinde bu sorunun cevabını araştırmış.

Firma, küresel internet kullanıcıları arasında %43’lük bir dilimin her gün internette 1 saate kadar zaman harcadıklarını belirtti. İnternet kullanıcılarının %25’i ise günde 1 ile 3 saat arasında internette zaman harcıyor.
Kullanıcıların %18’lik bir dilimi ise günde 3 saatten daha fazla bir süre interneti kullanıyor. %21’i ise internete günde 30 dakikadan az bir zaman ayırıyor.

Rakamlar şaşırtıcı değil

Açıklanan bu rakamlar arasında bizi en çok şaşırtan durum, küresel internet kullanıcılarının %13’ü her gün internete girmiyor. İnsanların interneti genelde sosyal medya platformlarına girme aracı olarak veya haber okumak için kullandığı düşünülürse bu sonuçlar bizleri şaşırtmadı doğrusu.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş