iOS, farkı açmaya devam ediyor

ios

Geride bıraktığımız günlerde Mac cihazlarının 30. yılının kutlandığını biliyoruz. Büyük araştırma şirketlerinden biri olan Global Web Index de Apple’ı bu konuda bir araştırmayla ödüllendirdi. Global olarak yapılan araştırmada Apple’ın hem mobil hem de masaüstü işletim sistemlerinin kullanımının her geçen sene büyük oranda arttığı ortaya konuldu. Android’in yükselişi yok sayılamaz, ancak iOS daha istikrarlı bir şekilde geliyor.

Global bir düzeyde baktığımızda Apple her yıl istikrarlı bir büyüme içerisinde bulunuyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Mac’lerdeki büyüme oranı %4 iken, iPhone’larda bu oran %20’ye kadar yükseliyordu. Apple’ın mobil OS’u ise oldukça hızlı bir artışa sahip olarak 2011 yılının sonlarında %13’e kadar yükselmişti.

iOS Amerika’da lider

Her bir cihaz için 10 ülkeye ayrı ayrı baktığımızda ise ortaya oldukça önemli bir fark çıkıyor. Mac’ler için Avustralya’da %12 kullanım oranına sahip olan OS X işletim sistemi oranı, iPhone’a gelince iş biraz değişiyor. iPhone (iOS), %42 kullanım oranı ile Amerika’da 1. sıraya yerleşirken, %31 oranı ile Tayland ve %27 oranı ile Suudi Arabistan listeyi dolduruyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş