iPad Maxi mi geliyor

iPad Maxi

Geride bıraktığımız ay yeni tabletini ve yeni telefonlarını tanıtmış olan Apple’dan halen bir bomba daha bekleniyor. Yeni iPhone’larla bekleneni yakalayamayan, diğer modeller gibi mağazalarda sıraların oluşmasını sağlayamayan Apple, iPad Air ile istediğini başarmıştı. Gelen bilgilere göre Apple, iPad Maxi adında yeni bir tablet daha geliştirdi ve bu tablet bu vakte kadar ki en büyük Apple tableti olacak.

İlk jenerasyon iPad’lerle birlikte Apple standart ölçülerde tablet üretmiş ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Her ne kadar Apple’ın efsane patronu Steve Jobs’ın fikirlerine aykırı olmasına karşın daha küçük ebatlarda olan iPad mini satışa çıkmış ve tahminlerin aksine Apple küçük ekranlı tablet pazarında da iyi bir satış rakamı yakalamıştı.

Benzer şekilde Apple’ın tablet pazarında yeni bir segmente geçmek istediği ve bu kez çok daha büyük bir ekrana sahip tablet üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığı iddia edildi. PadNews’ün haberine göre her kullanıcının zevkine hitap etmek isteyen Apple, iPad’in daha geniş ekranlısını arayanları da ihmal etmek istemiyor ve iPad Maxi adında 11.4 ila 12.9 inç arasındaki ölçülerde en geniş tableti pazara sürmeyi planlıyor.

Apple’dan konuyla ilgili elbette bir açıklama yok; ancak gelecek yıl bambaşka bir iPad’le tanışma ihtimalimiz de yok değil.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş