iPad Pro mu geliyor?

ipad_pro

Yaz aylarından beri konuşulmakta olan iPad Pro efsanesi halen bir gerçeklik kazanmış değil, ancak ortaya çıkan haberler halen bu konu hakkında ümitlerimizi korumamızı sağlıyor. Geçtiğimiz ay tanıtılmış olan iPad Air ve yeni iPad Mini’nin yanında iPad Pro tanıtılmamıştı, ancak önümüzdeki aylarda iPad Pro’nun tanıtılma ihtimali hayli yüksek.

Apple, iPad’te izlediği isim politikasından vazgeçerek, bu yıl tanıtmış olduğu yeni iPad modeline Air ismini kullanmıştı. Bildiğiniz gibi Apple, Macbook’larda da Pro ve Air isimlerini kullanıyordu. Apple’ın 5.nesil iPad’e Air ismini vermesi, bir sonraki nesil iPad’in Pro modelinin de çıkabileceğine dair bir sinyal olarak algılanmıştı.

Apple’ın Kore’de bulunan iPad ekranlarının tedarikçi firmasından bir görevli, gelecek nesil iPad’in 12.9 inç büyüklüğünde sahip olacağını ve Apple’ın bu ekranları şimdiden üretmeye başlattığını iddia etti. 12.9 inç büyüklüğündeki iPad’in ultra HD (2K) ekrana sahip olacağı iddialar arasında yer alıyor.

The Wall Street Journal gazetesi de Temmuz ayında yaptığı bir açıklamada Apple’ın, 12.9 inçlik bir iPad’in testlerine başladığını dile getirmişti. Bakalım gelecek yıl büyük ekranlı iPad görecek miyiz?

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş