iPhone, Japonya’da açık ara lider

iphone

Japonya’da çok güçlü bir pazar payına sahip olduğunu bildiğimiz Apple’ı bu başarısıyla sürekli övmekteyiz. Ancak elimize bu vakte kadar kesin istatistiklerler geçmemişti. Son olarak iPhone’un Japonya’da ne kadar sattığı ve ülkede en çok satılan ilk on telefonun bilgileri de bizlere ulaştırıldı. Gelen bilgilere göre Japonya’da en çok satılan on telefondan dokuzu iPhone; tabi bunlar farklı operatörler aracılığıyla.

Japonya’da iPhone’un devam eden başarısının kanıtları satış rakamları ile yüzüne çıkmaya başladı. Açıklanan son veriler, Apple’ın iPhone 5s ve iPhone 5c modellerinin ülkenin en iyi 10 akıllı telefon satışları sıralamasında olduğunu gösteriyor. Satış rakamları yüksek olan 10 akıllı telefonun sıralandığı listede tam 9 tane iPhone bulunuyor.

Bu listeye Apple’ın hakim olmasının sebebi ise iPhone 5c ve 5s’in farklı dahili depolama alanlarına sahip olması gösteriliyor. Verilere göre, Japon kullanıcılar iPhone 5s’in 32 GB’lık modelini daha fazla tercih ediyor.

Japonya’da da Amerika’da olduğu gibi iPhone’un sim kilitli ve sim kilitsiz modelleri satılıyor. Japonya’daki vatandaşların büyük bir bölümü tercihlerini iPhone 5c ve 5s modellerini taahhütlü almaktan yana kullanmış. Dilerseniz en fazla satılan akıllı telefon listesinden bahsedelim.

Japonların tercihi iPhone 5s

32 GB’lık iPhone 5s modelleri listenin ilk üç sırasında yer alıyor. (farklı operatör satışları) Listenin dördüncü sırasında ise iPhone 5s’in 16 GB’lık modeli yer alıyor. Renkli iPhone 5c’lerin 16 GB modelleri ise listenin beşinci ve altıncı sırasında bulunuyor.

Listenin yedinci sırasında iPhone 5s’in 64 GB’lık modeli ve listenin sekiz ve dokuzuncu sırasında ise iPhone 5s’in 16 GB’lık modeli yer alıyor. Listenin en son sırasında ise ZTE’nin daha çok çocuklara hitap eden 202z isimli telefonu bulunuyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş