iPhone Numara Engelleme

iphone

Telefon markaları arasında şu anda sadece Samsung telefonunuz üzerinden bir numaranın sizi aramasını ya da size başka yollarla ulaşmasını engelliyor. Desteklemeyen telefonlarda ise bu engelleme işlemini operatörünüz üzerinden yapabiliyorsunuz. Ancak pek de bilinmeyen bu özellike iPhone’da da yer alıyor ve aşağıda sizlere iPhone numara engelleme anlatımını yapmış bulunuyoruz.

Apple’ın popüler telefonu iPhone kullanıcılarının sorunlarından biri de arayan numarayı engelleme özelliğiydi. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan iOS 7 işletim sisteminde ise bu özellik bulunuyor.

İşletim sistemini İngilizce kullananlar için Block This Caller, Türkçe kullananlar için Bu Arayanı Engelle özelliğini kullanmak için öncelikle Adres Defteri’nde engellemek istediğimiz kişinin ismine gelmemiz gerekiyor.

Kullanıcının numara ve diğer bilgilerini görebildiğimiz bu alanın en altında Block This Caller bölümüne tıklamak yeterli oluyor. Bu işlemi yaptığınızda bu kişiden gelen arama, SMS ve FaceTime taleplerini de engellemiş oluyorsunuz.

Bu sayede istemediğiniz çağrı merkezi, kişi ya da kuruluşlardan gelen telefon çağrılarını engelleyebiliyorsunuz. Bu engeli yine kişinin ismine girerek kaldırabilir ve o kişi ya da numaradan gelen mesajların görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Kişiyi engellemek için mutlaka adres defterinizde yer alması da gerekmiyor. Sizi arayan herhangi bir numarayı da yine bu şekilde engelleyebiliyorsunuz. Öte yandan engellenen numaraları Ayarlar/Telefon/Engellenenler listesinden görebiliyorsunuz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş