iPhone’a gözlüklü şarj

iphone_gozluk_sarj

Apple için geliştirilmekte olan yan sanayi ürünleri arasına bir yenisi daha eklendi ve artık şarj sorunu tamamen ortadan kalkacak gibi; özellikle yaz günlerinde. Yanında telefonun şarjını taşımak istemeyenler için yepyeni bir gözlük geliştirildi. Gözlüğün kenarlarında bulunan güneş panelleri gündüz enerjiyi depolarken çıkardığınızda ise sizlere ucunda bulunan kablo girişiyle birlikte telefonunuzu şarj etme şansı sunuyor.

Tasarımcı Sayalee Kaluskar’ın geliştirdiği özel güneş gözlüğü, üzerinde yer alan güneş panelleri sayesinde şarj oluyor, akşamları ise şarjı tükenen iPhone’a güç veriyor.

Uzaktan sıradan bir güneş gözlüğüne benzese de çerçevesinde yer alan güneş panelleri sayesinde şarj olabilen gözlük, geceleri şarj sorunu yaşayan iPhone kullanıcılarına da merhem oluyor ve telefonu şarj edebiliyor. Bunun için ise gözlüğün çerçevesinde yer alan kablo ucunu iPhone’a yerleştiriyorsunuz. Bu işlemden sonra otomatik olarak cihaz şarj oluyor.

Ray-Bans ismini taşıyan bu özel gözlükler henüz ticarileşmiş değil. Satışa sunulduğunda eBay ve Amazon üzerinde de yer almasını bekliyoruz, yani Türkiye’den de satın alabileceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş