İsrail’de 23 Milyar Dolar Girişim Satıldı

Türkiye ile sürekli olarak uluslar arası ilişkiler açısından sorunlar yaşayan İsrail’in son dönemde yapmış olduğu yatırımlar ve girişimler incelendi. Pek çok ülkedeki çalışmalara kıyasla, ülkede sadece 30 yıl içerisinde teknolojik girişim aşamasında bulunan ürünler satıldı. Bunlar arasında ICQ gibi dünyaca ünlü programlar da bulunuyor. 2013 yılında 6.77 milyar Dolar olan girişim satışı, 2018 yılına gelindiğinde 23 milyar Dolar’a fırladı.

Türkiye’den 42 Üniversiteli İsrail’i Gezdi

Türkiye’den 94 bin teknoloji meraklısı kişinin yapmış olduğu başvuru sonucunda toplamda 42 gençle birlikte İsrail’e gezi düzenlendi. 1988 yılında başlanmış olan teknolojik girişimler, ülkede bu zamana kadar toplamda 23 milyar Dolar teknolojik girişim satılmasını sağladı. Fabrika veya herhangi bir ürün değil, direkt olarak girişim aşamasındaki ürünlerin satılmasıyla ilgili faaliyetler gerçekleştirildi.

Özellikle gelişmekte olan ülkeler tarafından mutlaka tekrarlanması, her ülkede henüz girişim aşamasında olmasına rağmen gelecek vaat edeceği bilinen sistemler oluşturulmalıdır. Küresel bakış açısı kazandırılması amacıyla Mardin, Eskişehir, Diyarbakır, Aydın, Ankara, Elazığ ve İstanbul’dan teknolojik gelişmeleri ve girişimleri öğrenmek amacıyla heyet bu tarz girişimci ülkelere gezi düzenlemeye devam edecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş