iTunes’a yeni ödeme seçeneği

paypal

Amerika’nın en önde gelen gazetelerinden biri olan Wall Street Journey, Apple ile ilgili müthiş bir iddiayı ortaya attı. Şu an için iTunes üzerinden aldığımız uygulamaları, filmleri, albümleri ve diğer şeyleri PayPal üzerinden ödeyebiliriz. Ancak Apple yakın zamanda kendi ödeme sistemini geliştirecek gibi; hiç değilse haber bu içeriğe sahip.

Elbette hazır kullanılan ve çok pratik bir ödeme hizmeti olan PayPal ile yeni bir servisin yarışması mümkün değil ancak Apple’ın iOS işletim sistemine sahip olması ve telefon/tablet kullanıcılarını cihazlarında oturum açarken otomatik olarak yeni ödeme sistemine bağlama avantajı sayesinde, kısa sürede PayPal’ın pabucunu dama atacağını tahmin etmek zor değil.

Daha da önemlisi, Apple bu yeni ödeme sistemi sayesinde sadece PayPal’ı tahtından etmeyi planlamıyor; iTunes’u Amazon’a rakip bir alışveriş sitesine dönüştürmek istiyor ki şu anda bile bazı donanım ürünleri iTunes üzerinden kredi kartı ile satın alınabiliyor. Apple’ın planlarına göre iTunes eninde sonunda dünyadaki her şeyi satın almak için kullanılan bir portala dönüşecek. Elbette satılan her maldan Apple’ın hesabına “dolarcıklar” akarken, ayrıca ödeme hizmeti olarak Apple’ın online ödeme servisi de kullanıldığı için ikinci bir kazanç kapısı açılacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş