iWatch Fiyatı

iWatch

Akıllı saat teknolojisi dedikoduları ilk olarak Apple ile ilişkilendirilerek internete düşmüştü. Ancak Apple’dan önce birçok firma akıllı saatleri satışa sundu. Hatta Türkiye’de iWatch adıyla ütüler bile patent sahibi oldu. Ancak henüz Apple hiçbir remsi açıklama yapmış değil. Moralimizi bozan başka bir haber daha var. iWatch özellikleri beklediğimizden çok daha düşük olacak gibi gözüküyor. Komplike bir akıllı saat olarak karşımıza çıkacak olan iWatch, detaylı ve çok kullanışlı özelliklere sahip olmayacak. Bu arada iWatch fiyatı da halen kesinlik kazanmış değil.


Beklenenden daha basit

MobiHealtNews’e göre iWatch olarak anılan ürün, iPhone’a bağımlı olarak çalışacak çevresel bir aygıt olacak. Akıllı saati tüm özellikleriyle kullanabilmek için iPhone’a ihtiyaç duyulacak. Cihazın teknolojik yetenekleri ise önceki dedikodularda dile getirilenlere ve beklenenlere göre daha basit ve sınırlı olacak.

FDA onayı beklenmiyor

Apple’ın gelecek saatine Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA’nın onay vermesi beklenmiyor. Bu nedenle iWatch’un söylendiği gibi glikoz algılama, hidrasyon takip gibi gelişmiş sensorler içermeyeceği de gelen bilgiler arasında. Yeni cihazın sağlık – spor uygulamalarına odaklanacağı ile ilgili ayrıntılı bilgileri de daha önceden sizlere aktarmıştık.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş