Ktunnel erişime engellendi

ktunnel

TTNET tarafından erişime engellenmiş sitelere girmek için ilk seçtiğimiz kanal sitelerden biri olan Ktunnel da TTNET tarafından erişime engellendi. TTNET kullanıcılarının ulaşamıyor olduğu siteye artık giriş yapamıyoruz. Ktunnel tarzında pek çok site olduğunu biliyoruz, ancak Ktunnel kesinlikle bu işlerin liderliğini yürütüyordu.

Proxy siteleri dendiği zaman akla gelen ilk web platformlarından Ktunnel kapatıldı. Ktunnel.com’u tıklayan TTNet aboneleri aşağıdaki uyarı ile karşılaştı:

“5651 Sayılı Kanun’un 8/1-5 maddesi uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (ktunnel.com) hakkındaki Batman 2.Sulh CM’nin 08/11/2013 tarih ve 2013/1346 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.”

Ktunnel adlı web sitesinde Koruma Tedbiri uygulanması şu anlama geliyor;
Şu anda TTNet kullanan aboneler Ktunnel.com sitesine giriş yapamıyor, buna karşın Turkcell Superonline kullanıcıları giriş yapabiliyor. Bu durum bölgesel olarak değişiklik gösterebiliyor, ancak zamanla bütün bölgelerde Ktunnel’ın kapatılacağı öngörülüyor.

Ktunnel’ın yeniden açılıp açılmayacağı belirsizliğini korurken, sitenin benzerleri de ortaya çıkmaya başladı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş