Lenovo Yoga Tablet 10 İnceleme

Lenovo Yoga Tablet 10

Bilgisayar sektörünün en çok satış yapan ismi olan Lenovo bu aralar tablet sektörüne de büyük yatırımlar yapıyor. İsmin Yoga Tablet serisi bir süredir ülkemizde de satışa sunuluyor, bunların arasından en çok tercih edilenlerden bir tanesi de Lenovo Yoga Tablet 10. Tasarım olarak gayet ince ve şık olan tabletin teknik özellikleri de göz doldurmakta. İşte Lenovo Yoga Tablet 10 İnceleme yazısı.

Donanım yapı taşlarına geçmeden önce cihazdaki görüş açısı özelliğinin kullanıma kattığı artı değerin de övgüyü hak ettiğini belirtmekte fayda var. 135 dereceye kadar yatay açıyla 3 farklı şekilde konumlanabilen ve herhangi bir sabitleyiciye ihtiyaç duymadan stabil şekilde durabilen Lenovo Yoga Tablet 10’un 10.1-inçlik ekranı ise 1280 x 800 piksel çözünürlük değeri sunuyor.

Android 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemli Lenovo Yoga Tablet, Qualcomm’un en büyük rakibi MediaTek markasının ürettiği, MTK 8125 QC model adına sahip 1.2 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci, 1 GB LPDDR2 sistem belleği, 5 megapiksel arka-1.6 megapiksel ön kamera, 16 GB dahili depolama kapasitesi ve microSD kart desteği gibi özellikleri teknolojisinin çekirdeğini oluşturuyor.

18 saat pil ömrü sunan tabletin üstün şarj dayanıklılığı çarpıcı. Bu şarj dayanıklılığını düşük ekran parlaklığı gibi bazı faktörler eşliğinde sağlayabiliyor, ancak en nihayetinde pil tüketimini tetikleyen sürekli internete bağlı olmak, YouTube’dan yüksek çözünürlüklü film izlemek, yüksek grafiklere sahip oyunlar oynamak gibi işlemler uygulandığında da pil dayanıklılığı kesinlikle 10 saatin üzerinde kullanıma olanak tanıyor.
Bu özelliği sayesinde piyasadaki en önemli rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarıyor Lenovo Yoga Tablet 10. Cihaz genel anlamıyla mobiliteyi uzun saatler boyunca yüksek nitelikte bir kullanımdan şaşmadan yaşatmayı başarıyor.

Özellikler:

Ekran: 10.1-inç
İşletim Sistemi: Android 4.2
Depolama Kapasitesi: 16 GB
microSD kart desteği: Var
Ağırlık: 1 Kg

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş