LG 55EA980V Curved OLED TV İnceleme

samsung_kavisli_oled_tv

Televizyon teknoloji son beş senede o kadar büyük bir gelişim içerisine girdi ki LCD, LED, Plazma derken sıra OLED’e kadar geldi. Televizyon ekranının en son ulaştığı kademe OLED TV’ler evlerdeki sayısını artırırken büyük firmalar da bu teknoloji üzerine büyük yatırımlar yapmaktalar. Neredeyse tüm OLED TV’ler Smart TV altyapısıyla geliştiriliyor. LG de yeni bir televizyonunu tanıttı. İşte LG 55EA980V Curved OLED TV inceleme yazısı.

İşte bunlardan biri olan LG 55EA980V, OLED teknolojisine sahip akıllı bir televizyon. Bu ürün aynı zamanda Curved yani kavisli ekranı bulunan bir televizyon. Bu kıvrım uzun bilimsel araştırmalar sonucunda belirlenmiş ve insan gözüne en uygun açıda şekillendirilmiş.

Tasarım olarak yay şeklini andıran bir yapıya sahip olan televizyon, aynı zamanda kağıt gibi inceliği ile dikkat çekiyor. Televizyonun ekranı 4.3 mm inceliğinde. Öte yandan dünyanın 55 inç boyutundaki ilk Curved OLED TV’si olan bu ürün 4 renk teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji WRGB olarak adlandırılıyor. Bu sayede daha canlı renkler sunabilen televizyon bizden tam puan aldı.

Öte yandan OLED teknolojisi sayesinde netlik anlamında LED televizyonlardan 1000 kat daha net görüntü oluşturulabiliyor. Ayrıca her bir pikseli kendisi de ışık kaynağı olan OLED TV’nin kontrastı sonsuz olarak tanımlanıyor. TV’nin her bir noktası aynı açıda olduğundan gözün algılayabileceği en mükemmel izleme açısına sahip. Bu arada televizyon THX, TUV, VDE, Intertek ve UL gibi dünyaca ünlü görüntü kalitesi sertifikalarına sahip.

Full HD

LG’nin bu televizyonu Full HD yani 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor. İnce bir tasarıma sahip olan televizyon aynı zamanda yüksek kaliteli işçiliği ile dikkat çekiyor. Bu özel kalite ürünün gözlüğünden harici kamerasına kadar yansımış. Ayrıca televizyonun arka paneli uçaklarda da kullanılan karbon fiber malzemeden üretilmiş. Bu malzeme ürüne hem hafiflik hem de sağlamlık kazandırıyor.
Bütünleşik olarak hem karasal hem de uydu alı
cıya sahip olan televizyon bu sayede ek uydu alıcı ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Hem stand hem hoparlör

Televizyonun ayak işlevi gören standında hoparlör sistemi de yer alıyor. 40W gücündeki bu hoparlörler ses kalitesini ciddi anlamda artırıyor.

Özel tasarım 3D gözlük

Yukarıdaki satırlarda televizyonun işçilik konusunda çok başarılı olduğunu belirtmiştim. Bu özenme gözlük gibi aksesuarlara da yansımış. Özel tasarımlı bir gözlüğe sahip olan televizyonda bu spor gözlükle üç boyutlu görüntüleri izleyebiliyorsunuz. Ürünün kutusundan ayrıca gözlük üstü özel aksesuarlar da çıkıyor. Bu aksesuarlar gözlük kullananlar için 3 boyutlu görüntüleri daha rahat izleme imkanı sunuyor. Polarize gözlükler LG’nin geliştirdiği FPR – Cinema 3D teknolojisini kullanıyor.

Smart TV

Televizyon aynı zamanda internet (kablolu ve kablosuz) bağlantısına da sahip. Televizyona yerli ve yabancı birçok uygulama yüklenebiliyor. Bu sayede birçok içeriğe akıllı TV arayüzünden ulaşabiliyorsunuz.

Sihirli kumanda

Televizyonla beraber LG’nin Sihirli Kumanda adını verdiği özel kumandası da veriliyor. Aynen bilgisayardaki fare imleci gibi bir imleçle kontrol imkanı sunan bu kumanda sesli komut ve benzeri gelişmiş özelliklere de sahip.

Harici kamera

Ürün aynı zamanda sosyal ağlara ve Skype gibi anında mesajlaşma yazılımlarına da destek veriyor. Kutusundan çıkan harici kamerayı USB’den bağlayarak Skype üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyor. Bu kameranın tasarımı da aynen gözlükte olduğu gibi çok şık.
Teknolojinin nimetlerini sonuna kadar kullanmak isteyenlere hitap eden televizyon, şık tasarımı, gelişmiş özellikleri, OLED teknolojisi ve kaliteli işçiliği ile dikkat çekiyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş