LG G Pad 8.3 Google Edition

LG G Pad 8.3 Google

Bu vakte kadar birçok işi ortak çalışmalar sonucu hayata geçirmiş olan Google ve LG’den yeni bir iş daha geldi. Daha önceki çalışmalarında özellikle Nexus serisi ile dikkatleri üzerlerine toplayan iki isim şimdi de LG’nin son zamanlarda en çok satan telefonu olan LG G Pad üzerinde bir anlaşma sağladı ve cihazın Google’a özel bir sürümü Amerika’da satışa sunuldu. LG G Pad 8.3 Google Edition adıyla satışa sunulan yeni nesil cihazın Avrupa’ya ya da Türkiye’ye gelmesi beklenmiyor.

Nexus 4 ve Nexus 5 ile güçlenen Google ve LG ilişkisi bugün yeni bir meyvesini verdi. LG’nin 8.3 inç boyutundaki G Pad tabletinin bugün resmi olarak “Google Edition” sürümünü tanıtıldı. Aynı Nexus serilerinde olduğu gibi safkan Android arayüzüne sahip olan LG G Pad, Amerika’da 349 Dolar gibi uygun bir fiyatla önümüzdeki günlerde satışa sunulacak.

8.3 inç Full HD ekranı, 5 Megapiksel arka kamerası ve 2 GB Ram’i ile göz dolduran LG G Pad, kullanmış olduğu Snapdragon 600 işlemci ve Adreno 320 grafik birimi ile rakiplerine kafa tutuyor. LG G Pad Google Edition’ın aynı Nexus serilerinde olduğu gibi güncel Android sürümlerini direk olarak alması tahmin ediliyor.

Bakalım önümüzdeki yıllarda Google ve LG işbirliği ile üretilen veya Google Edition sürümü geliştirilen farklı cihazlar görecek miyiz?

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş