LG, hedefini sadece televizyonlara çeviriyor

lg

İlk çıkardığı akıllı telefondan itibaren neredeyse hiçbir cep telefonu kullanıcılar tarafından beğenilmeyen LG artık pes etmeye yakın. İlk olarak Incite adlı telefonla piyasaya girerek sadece Amerika’da satış yapan LG bu telefondan çok kötü yorumlar almıştı, ancak ardından biraz daha topladığını söyleyebiliriz. Yine de son çıka telefonlar bile LG’nin bu açığını kapatacak gibi gözükmüyor.

Son olarak piyasaya Google için Nexus 5’i ve LG G2 modelini süren firma, değişik tasarımıyla ilgi çeken LG G Flex’i de hazırlamasına rağmen gelişmelerden pek de mutlu değil gibi görünüyor.

Güney Kore’de çıkan haberlere göre LG yavaş yavaş odağını akıllı telefonlardan çekmeye hazırlanıyor. Açıkcası firmanın bugüne kadar katettiği yola bakılacak olursa bunun üzücü bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Haberler LG’nin akıllı telefonlardan televizyon sektörüne doğru kayacağı yönünde. Hatta LG’nin Başkan Yardımcısı Koo Bon-joon’un açıklamaları da bunu kanıtlar nitleikte. Bon-joon akıllı telefonların uzun vadede çok önemli bir endüstri olduğunu fakat kısa vadede LG’nin daha sakin kalarak, iyi gittikleri sektöre yönelmeleri gerektiğini belirtmiş.

Şu anda LG’nin akıllı telefon bölümünde işten çıkarmalara başlayıp başlamayacağı ise bilinmiyor. Tahminler Ar-Ge departmanına dokunulmayacağı ama en azından destek biriminden bazılarının işsiz kalacağı yönünde.

Son olarak LG’nin akıllı telefon piyasasından tamamen çekilmediğini de hatırlatalım. Sadece akıllı telefonlara olan ilgilerini biraz azaltacaklar gibi görünüyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş