Line’dan özel açıklamalar

line

Mobil uygulamaların hızla gelişmesi ve bu sektöre de büyük yatırımların yapılmasıyla birlikte ortayta önemli istatistikler çıkıyordu. Özellikle arkasında iyi isimler olan uygulamalar ve farklı bir sistemle bir ilki gerçekleştiren uygulamalar kalıcı bir pozisyon yakalamayı başarırken Line de bunların arasında yer almakta. Oldukça kısa bir süre içerisinde 100 milyon kullanıcıyı bünyesine katmayı başarmış olan Line, Instagram’la karşılaştırmaları adına söylemlerde bulundu.

LINE İş Geliştirme Bölümü, Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Başkanı Minho Goh’un verdiği bilgiler, anında mesajlaşma yazılımları arasında kıyasıya bir rekabetin olduğu yönünde. Whatsapp, Viber, Tictoc, Line bu alanda akla gelen ilk markalar olsa da, diğer uygulamalar da yükselişte olan bu hizmetten geri kalmak istemiyorlar.

Örneğin; Facebook, mesajlaşma uygulamasındaki arabirimini yeniden tasarlarken, Twitter da doğrudan mesaj üzerinden fotoğraf imkanı sundu. Popüler sosyal ağlardan Instagram da kullanıcıların kendi aralarında fotoğraf ve video ile mesaj yollaması mümkün. Facebook tarafından satın alınmak istenen SnapChat de bu alanda geliştirdiği yenilikle hızla yükselmeye devam ediyor.

100 milyon demek için geçen zaman

Bu yazılımların hızlı yükselişinin ne anlama geldiğini şu örnekle vermek en iyisi olacak;
100 milyon kullanıcıya ulaşmak için sosyal ağların geçirdiği sure şöyle;
Facebook, 54 ay sonra ulaştı.
Twitter, 49 ay sonra ulaştı.
Line, 19 ayda ulaştı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş