Lumia 2020 internete sızdırıldı

lumia_2020

Windows 8 desteğini arkasına aldıktan sonra hem telefon piyasasına hem de tablet piyasasına mükemmel bir giriş yapmayı başaran Nokia, yakaladığı yükseliş ivmesini devam ettirmek istiyor. Lumia serisiyle ilk önce akıllı telefon piyasasında yükselen sonra da yavaş yavaş varlığını tabletlere kaydıran Fin firmanın şimdi de 8.3 inçlik ekrana sahip olan tableti Lumia 2020’nin özellikleri internete sızdırıldı.

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz aylarda Nokia’nın 10 inç’lik tableti ortaya çıkmıştı. Lumia 2520 olarak isimlendirilen bu tabletin ardından şimdi RX-115 kod adıyla anılan bir başka tabletin varlığı daha kendini hissettirmeye başladı. 8.3 inç ekran boyutuna sahip olacak olan Nokia’nın bu tabletinin ismi ise muhtemelen Lumia 2020 olarak anılacak.

Gelen bilgilere göre Nokia’nın 10 inçlik tablet modeli olan Lumia 2520’nin 8 inçlik kardeşi olacağı söylenen Lumia 2020, pek çok açıdan ağabeyi ile benzerlik gösterecek. Teknik öğeleri ile büyük benzerlik gösterecek olan 8.3 inçlik Lumia 2020, 1080p çözünürlükte bir görüntü sunacak. Ayrıca tabletin Nano-SIM kartlı olacağı da biliniyor. Böylece 3G desteği sunacak olan tablet, söylentilere göre beraberinde bir Stylus da getirecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş