Mac’e 64 Bit desteği geldi!

mac

Apple’ın Mac bilgisayarlarını çift işletim sistemi yaparak Windows şekilde de kullanmamızı sağlayan BootCamp, artık Windows için 64 bit desteği vermeye başladı. Sadece birkaç gün önce sistemde sadece donanımlara 32 Bit desteği sunulurken artık Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 için 64 Bit donanım desteği de geldi.

İki ayrı sürümde gelen Boot Camp güncellemesi, 2013 ortasında çıkan Macbook Air ile 2013 sonunda çıkan Macbook Pro ve iMac için ayrı bir paket, diğer tüm Mac’ler için ayrı bir paket olarak yayınlandı. Buradan ulaşılabilen 5.1.5640 sürüm numaralı paket 2013 model Macbook ve iMac’ler için sunulurken, buradan ulaşılabilen 5.1.5621 sürüm numaralı paket ise diğer tüm Mac’ler için kullanılıyor.

Apple Yazılım Güncelleme Servisi’nde yerini almayan güncellemenin manuel olarak kurulması gerekiyor. Kurulum için FAT dosya sisteminde harici bir hard disk ya da USB Flash’a ihtiyacınız var. Boot Camp güncellemesini sisteminize yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin:

İndiridiğiniz ZIP arşivi çıkartın
Arşivdeki Boot Camp5 klasörünü açın
Klasör içeriğini FAT olarak biçimlendirilmiş bir USB Flash’a ya da Hard Disk’e kopyalayın
Mac’inizin Windows bölümünü açın ve bir önceki adımda yüklediğiniz dosyalar arasından Boot Camp klasörünü bulun ve içine girin
Boot Camp Destek Yazılımı’nı (Support Software) çalıştırın
Değişikliklere izin verin ve yönergeleri takip edin
Yükleme işlemi birkaç dakika sürecek. İşlemi kesmeyin ve tamamlanınca “Bitir”e tıklayın.
Yeniden başlatma diyalog kutusu görüntülenecek. “Evet” butonuna tıklayarak yüklemeyi tamamlayın.

Yükleme işlemi tamamlandığında desteklenen Windows sürümleri için 64 bit sürücüler eksiksiz olarak sisteme kurulmuş olacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş