Meizu, Amerika’ya giriyor

Meizu

Çalışmalarını Çin’de sürdüren ve son zamanlar içinde ismini fazlasıyla durdurmayı başarıp Huawei’den sonra ülkenin en çok dikkat çeken mobil üreticilerinden biri olan Meizu’dan ilgi çekici bir haber geldi. Telefonlarını Android işletim sistemi ile üretmekte olan Meizu, Amerika pazarına giriş yapma hazırlığı içerisinde olduğunu açıkladı. Birkaç ay içerisinde telefonlarını Amerika’da da satıaş sunacak olan Çinli firma, bunun için şu an hazırlık aşamalarını tamamlıyor.

Firma yayımladığı basın açıklaması ile birlikte gelecek planlarını da ortaya çıkardı. Zira firma çok yakın bir süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri pazarına girmeye hazıranıyor.

Meizu’ya göre Amerika Birleşik Devletleri’nin akıllı telefon pazarında bir oyuncuya daha yer var. Ayrıca firma karakteristik özelliklerini barındıran iyi donanımlı akıllı telefonlarının yalnızca çevrimiçi mağazalardan satışa sunulacağını da belirtti. Bu durum ilerleyen dönemde değişecek ama muhtemelen Meizu firması öncesinde bir analiz yapmak isteyecektir.

Amerika Birleşik Devletleri pazarında sergileyeceği uzun vadeli stratejinin ilk adımı olarak da CES 2014’te boy göstereceklerini açıklayarak basın bültenini noktalamışlar.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş