Microsoft Apple Arasında Reklam Savaşı

Microsoft Apple Arasında Reklam Savaşı, Microsoft, bir süredir sürdürdüğü rakip marka karşıtlığı üzerine kurulu reklam filmlerine yeni bir seri ile devam ettiriyor. “Doğrusu” sloganıyla rakiplerinin eksik yönlerine odaklanan Microsoft’un son hamlesi “dokunmatik ekranlı” hepsi-bir-arada PC’lere yönelik oldu. Apple’ı hedef tahtasına oturtan MS, reklamda Apple’ın böyle bir ürüne sahip olmamasına vurgu yapıyor.

Windows 8.1 işletim sistemli ürün olarak HP Envy Rose 20 hepsi-bir-arada bilgisayarın kullanıldığı reklam, düğün arefesinde bir genç kızın anlatımı üzerinden yürüyor. Gelinlik ve kıyafet seçiminden düğün organizasyonuna birçok işi PC üzerinde yapan gelin adayı ve arkadaşları, HP Envy Rose’un dokunmatik ekranından reklam boyunca fazlasıyla yararlanıyor.

Reklam filminde, hepsi bir arada PC’nin farklı kullanım biçimlerini de izleyiciye aktarıyor. Bir sehpa üzerinde üç kişinin kolayca görebileceği ve müdahale edebileceği şekilde kullanılan Envy Rose 20, bir başka sahnede dizüstünde kullanılırken gösteriliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş