Microsoft Ödül Vermeye Devam Ediyor

Microsoft Ödül Vermeye Devam Ediyor, Geçtiğimiz yıl Haziran ayında güvenlik ödül programını duyuran Microsoft, ikinci büyük ödülünü verdi. 100 bin dolarlık en üst ödülü ilk kez Ekim ayında dağıtan şirket, yaklaşık 3 ay aradan sonra sonra ikinci müjdeli açıklamayı yaptı. İlk ödülü kazanan Amerikalı James Forshaw’dan sonra ikinci ödülün sahibi Çinli güvenlik araştırmacısı Yu Yang oldu.

Çin merkezli enformasyon teknolojileri şirketi NSFOCUS çalışanı Yu Yang, Windows 8.1 üzerinde daha önce keşfedilmemiş bir güvenlik açığını raporladı. Araştırmacının ödüle hak kazandığı yönündeki bilgi, şirketin Ödül Avcıları Onur Listesi sayfasından duyuruldu. Ayrıca, Microsoft Kıdemli Güvenlik Stratejist Grubu Lideri Katie Moussouris gönderdiği tweet ile araştırmacıyı tebrik etti.

Toplam 253 dolar dağıtıldı

Microsoft’un yayımladığı onur listesinde Yu Yang ve ilk büyük ödülü kazanan James Forshaw dışında da başka isimlerde yer alıyor. Windows 8.1 ve Internet Explorer 11 üzerinde çeşitli açıklar bulan tüm araştırmacılar değişen miktarlarda para ödülü kazanmış durumda. Microsoft’un ödül programının başından bu yana dağıttı toplam rakamın ise 253 bin dolar olduğu belirtiliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş