Microsoft Office Web’de isim değişikliği

Microsoft Office Web

Microsoft’un en yararlı uygulamalarından biri olan Office Web Apps, uzun bir süre sonra yeni bir isimle bizlere hizmet sunmaya başlayacak. Geçtiğimiz dönemde patent davası nedeniyle SkyDrive’ın ismi One Drive olarak değiştirilmişti. Office Web Apps de yakın zamanda işlevine Office Online olarak devam edecek. Değişikliğin çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Office Online’ın bu isme sahip olmasının yasal sebeplerle bir alakası olup olmadığı tam olarak bilinmese de, bu değişikliğin özellikle Word, Excel, Power Point ve OneNote’un online versiyonlarının geliştirileceği ile alakalı olduğu düşünülüyor. ‘Excel Web App’ yada ‘Word Web App’ isimlerini kullanmak yerine ‘Excel Online’ ve ‘Word Online’ isimlerini tercih eden Microsoft, bu uygulamalara SkyDrive (OneDrive) üzerinden erişilebileceğini belirtti.

Office Online yenilikler ile gelecek

Bu hizmet yenileme hamlesinden sonra office.com sitesinin ise çeşitli web uygulamalarına daha kolay erişilebilecek. Microsoft’un üzerinde durduğu en önemli konu ise kullanıcıların bu uygulamalara kolay bir şekilde erişebileceklerinin farkında olmalarını sağlamak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş