Microsoft Surface 2 yok satıyor

Microsoft Surface 2

Microsoft’un tablet sektöründeki en büyük kozu olan Surface serisi bu vakte kadar koruduğu iyi ivmesini halen devam ettiriyor. İlk çıktığı dönemde tasarımıyla çok beğenilen ancak ardından kullanışsızlığıyla eleştiri alan, buna rağmen iyi satış değerleri elde eden Microsoft Surface 2’nin şu anda tüm stoklarının tükendiğinin haberi geldi. Kullanıcılar ne Microsoft’un kendi online mağazası üzerinden ne de Best Buy ve Amazgon bibi alışverişe siteleri üzerinden Surface 2 ya da Surface 2 Pro’yu satın alamıyorlar. Stokların geride bıraktığımız hafta sonu tükendiği de gelen bilglier arasında.

Microsoft’un Windows 8’li tablet serisinin son iki halkası olan Surface 2 Windows 8’in özel bir sürümü olan Windows RT ile çalışıyor. 10.6 inç ekrana sahip olan cihaz 4 çekirdeğe sahip ARM Cortex A15 tabanlı işlemciden güç alırken, cihazda 4 GB bellek bulunuyor. Fiyatları ise 349 dolardan başlıyor ve 499 dolara kadar çıkıyor.

Windows 8.1 işletim sistemini kullanan cihaz ise 10.6 inç ekrana sahip. 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğünü destekleyen cihaz Intel Core i5 Haswell işlemciden güç alırken, 32 ve 64 GB hafızalı modelleri de bulunuyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş