Microsoft’tan YouTube kullanıcılarına ödeme

xbox_one

Geride bıraktığımız aylarda yeni nesil konsolu olan Xbox One’ı satışa sunan Microsoft, PlayStation 4’ten 100 dolar daha pahalı bir fiyata satsa da çok iyi satış değerleri elde etmişti. Ancak buna rağmen Microsoft’un rahat durmadığını, YouTube’da Xbox One’ı öven videolar yükleyen kullanıcılara ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Kullanıcıların yükledikleri videoların 30 saniyeden uzun olması ve Xbox One’ın olumlu yönlerini ön plana çıkarması halinde, her bin gösterim başına ekstra 3 dolarlık ödeme aldıkları anlaşıldı. Ünlü bir You Tube kanalının yöneticilerinden birinin Twitter hesabında itiraf ettiği olaya göre, kendi kanallarında yayınlanan içeriklere ödedikleri içerik ücretinin üstüne Microsoft da beğendiği Xbox One videolarına ekstra 3 dolar/CPM ödeme yapıyor. Ancak söz konusu yönetici daha sonra bu Tweet’ini sildi.

Microsoft’un bu hamlesi ile sayısız içerik üreticisi olan You Tube’da Xbox One hakkında çok sayıda “amatör” reklam filmi üretmeyi amaçladığı düşünülüyor. Viral reklamların cirit attığı günümüzde bu duruma çok da şaşırmamak lazım aslında…

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş