Mobil internet kullanımı artıyor

mobil_internet

İnternet hayatımızda gün geçtikçe daha fazla yer almaya başlarken bu alanı en çok gençlerin kullandığını biliyoruz. Peki gençler daha çok bilgisayardan mı bağlanıyor internete yoksa mobil cihazlardan mı? Şu anda laptop ve diğer bilgisayar çeşitleri daha çok kullanılsa da bu tablo yakın zamanda değişecek gibi gözüküyor. Zira mobil internet kullanımı gün geçtikçe artmakta ve yeni neslin de bu yönde olduğunu işin içine katarsak geleceği görmek pek de zor olmaz.

Yapılan analizler sonucunda ortaya çıkan tabloya baktığımızda, mobil cihazların ve tabletlerin 2012 ve 2013 yılları arasında kullanımlarının oldukça arttığını görüyoruz. Mobil cihazların kullanım oranı %68’e, tabletlerin ise %23’e yükselmiş durumda. Genel internet kullanıcıları ile neredeyse aynı orana sahip olan gençler internete erişim için mobil cihazları tabletlere nazaran daha çok kullanıyor.

Kişisel bilgisayarlar zirvede

Yaş aralıkları göz önünde bulundurulmadığı zaman kişisel bilgisayarlar üzerinden internete girme oranının %90’dan fazla olduğu açıkça görünüyor. Bakalım önümüzdeki yıllarda bu oranlar akıllı telefon ve tabletlerin gelişmesiyle değişecek mi?

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş