Mobil internette yükseliş var

mobil_internet

Global Web Index, yapmış olduğu araştırmalar arasına bir yenisini daha ekledi. Son bir senede dünya çapında ses getiren araştırmaların altına imza atan firma şimdi de mobil internet kullanımındaki yükselişi gözler önüne serdi. Bundan 2 – 3 sene konuşulduğu gibi mobil sektör şu anda almış başını gidiyor; onla birlikte mobil internet de dur durak bilmiyor.

Bu analiz sonuçlarının en dikkat çeken noktası ise akıllı telefon ve tabletlerdeki internet kullanım oranının ciddi derecede artması oldu. 2011 yılının sonlarında %55 olan akıllı telefonlardan internet kullanım oranı, 2013 yılının sonlarına doğru %65 orana yükseldi.

Mobil interneti neredeyse her cihazda kullanıyoruz

Aynı zaman içerisinde de %12 olan tabletten internet kullanım oranı %29 oranına yükseldi. Akıllı televizyonlarda ve e-readers’larda (elektronik kitap) da artış görüldü. Akıllı televizyonların %5 olan oranı %11’e, e-readers’ların %4 olan oranı ise %7’ye yükseldi. Araştırma sonuçlara bakacak olursak mobil interneti hayatımızın her alanında kullandığımızı söyleyebiliriz. Mobil hat takılamayan cihazlarımızı bile akıllı telefonlarda bulunan “Kişisel Erişim Noktası” özelliği ile paylaşabiliyoruz. Tabii bu da mobil internet kullanım oranının artmasına sebep oluyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş