Motorola’dan kıvrılabilir ekran kol saati

motorola_watch

Kıvrılabilir ekran teknolojisi bu aralar firmalar tarafından fazlasıyla değer görüyor. En son LG kıvrılabilir ekrana sahip olan televizyonunu tanıtırken kıvrılabilir ekranlı akıllı telefonların satışa sunulmasına da pek fazla bir zaman kalmadı. Ancak bunların yanı sıra Motorola’nın çok farklı ve mantıklı bir fikri var: kıvrılabilir kol saati. Böylelikle akıllı saat kolun hareketlerini hiçbir şekilde engellemeyecek.

Son olarak boyna dövme şeklinde yapılan bir teknolojiyle telefonlarla iletişim konusunda yeni bir dönemin kapılarını aralayan Motorola, şimdi de son günlerde çok revaçta olan esnek ekran teknolojisi üzerine yeni bir patent aldı. Ancak bu patent, pek çoğumuzun gözümüzü çevirdiğimiz cep telefonlarına değil, farklı bir cihaza ait…

19 Haziran 2012 tarihinde alındığı yeni ortaya çıkan bu patentte Motorola’nın esnek ekranlı telefonlardan ziyade kıvrılabilir ekranı kullanacak akıllı kol saatlerinde bu teknolojiden faydalanması bekleniyor.

Patentte dikkat çeken en önemli özellik ise hem ekranın hem de kayışın aynı anda esneyebilmesi. Bu da kol saatinin bileğe tam olarak oturması anlamına geliyor.

Aslında Motorola’nın bu patenti, kulağa son derece mantıklı geliyor. Bizce de, kıvrılabilen bir ekran, saatlerde, cep telefonlarına oranla çok daha kullanışlı olabilir…

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş