NASA Yağmur Yağdırabilecek!

NASA, üstün teknolojik uygulamalarına devam ediyor. NASA’nın yeni uzay programında ise yapay bulut çalışmaları var! Birçok insanı şaşırtan yeni çalışmalarda başarıya ulaşılma ihtimali ise oldukça yüksek görünüyor! ABD’nin eyaletlerinden biri olan Mississippi ‘de kent dışındaki bir mezarlık yeri sayesinde yapay bulut denemeleri yapıldı!

Mezarlığın Yeri Değiştirildi, Yapay Bulut Alanı Oluşturuldu!

Mississippi’nin biraz daha dışında yer alan bir mezarlık alanı, deneme çalışmaları için kullanıldı. Bunun için mezarlığın yerinin değiştirildiği belirtiliyor.

Yapay bulut, oksijen ve hidrojenin bir araya gelmesiyle oluşturuluyor. Bu bulut da su buharı yaratılmasını sağlıyor. Bu aşamadan sonra aşağı yukarı 1 saat içinde yeryüzüne yağmur yağdırılabiliyor.

Olayın görüntüleri BBC televizyonu tarafından verilmiştir. Yapay bulut uygulaması ile yağmur yağdırılabiliyor olması çağın en büyük gelişmelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Mezarlık alanında kurulan yapay bulut fabrikası ile yeni deneyler gerçekleştiriliyor.

Yapay bulut uygulaması bilim dünyasında bir ilk olarak başarıya ulaşmış durumdadır. Daha da gelişmiş uygulamalar için ABD’deki bilim adamları çalışmalarını büyük bir yoğunlukla sürdürmeye devam ediyorlar.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş