Nikon DF fiyatı ve özellikleri

nikon_df

Geçtiğimiz günlerde yeni reklamlar yayımlamaya başlayarak fotoğrafla ilgilenen kişilerin dikkatini üzerine çekmeye başlayan lider firma Nikon yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Retro bir tasarıam sahip olan ve Full Frame sensörlü dijital SLR modeli olan Nikon DF geçtiğimiz gün resmen tanıtıldı ve Amerika’da da satışa sunuldu.

Nikon’un 1959 yılında üretmeye başladığı F serisi 35 mm fotoğraf makinelerine benzeyen bir tasarımı bulunan ürün, firmanın D610 ve D4 modellerinde kullanılan Full Frame CMOS sensöre sahip.

Magnezyum gövdeli fotoğraf makinesi 16 Megapiksel çözünürlük sunuyor. 36×23.9 mm CMOS sensör, Expeed 3 imaj işlemcisi, RAW, TIFF ve JPEG desteği, LiveView modu, 3.2 inç 921.000 piksel çözünürlüklü ekran, optik vizör, manuel çekim modları, SD bellek yuvası ürünün diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Üzerinde mini HDMI çıkışı da bulunan fotoğraf makinesinde bütünleşik flaş ve mikrofon girişi yer almıyor. Harici flaş bağlantısı bulunan fotoğraf makinesi özellikle retro tasarım sevenlere hitap ediyor. CIPA standartlarına göre pil ömrü 1400 kare olan fotoğraf makinesinin ağırlığı ise (pil dahil, objektif hariç) 760 gram.

ABD’de satışa sunulan Nikon Df fiyatı ise sadece gövde seçeneği ile 2749, 50 mm f1.8 objektifle beraber 2999 Dolar olarak açıklandı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş