Nintendo’dan üzen açıklama

nintendo

Nintendo’dan üzen açıklama, Oyun sektörünün efsane isimlerinden biri olan Nintendo bugünlerde çok kötü, mali açıdan zarar yaşanan günler geçirmekte. 2013 yılı sonunda büyük kayıplar, zararlar yaşayan firma şubat ayından itibaren üst düzey yöneticilerinin maaşlarında bile yüzde ellilik bir kesintiye gideceğini açıklamıştı. Bunun yanı sıra Nintendo CEO’su Satoru Iwata da Nintendo’nun artık mobil platformlara oyun üretmeyeceğini dile getirdi.

Şirketin Super Mario Bros ve Pokemon gibi sevilen oyunlarını şuana kadar kendi konsolları hariç hiç bir platforma resmi olarak çıkartmayanNintendo, bu politikasında oldukça ısrarlı gözüküyor. Engadget’a açıklama yapan CEO Satoru Iwata, şirketin kesinlikle böyle bir planının olmadığını2014 yılı için en büyük hedeflerinin oyun konsolu Wii U’nun satışlarını arttırmak olduğunu söyledi.

Şirketin bu planı özellikle Pokemon severler tarafından oldukça eleştirilse de Nintendo kararından vazgeçip sevilen oyunlarını mobil platformlara çıkartacağa benzemiyor. Son piyasa araştırmaları ise şirketin düşüncelerinin aksini söylemekte. Pokemon X ve Y oyununun mobil platformlara sunulması halinde çok kısa sürede bir milyon indirme barajını aşacağı tahmin edilmekte.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş