Nokia Asha’nın yeni modelleri gözüktü

nokia_asga

Lumia modellerine göre daha alt segmentte kalan Asha serisine yeni telefonlar ekleniyor. Nokia’nın en başarılı serilerinden biri olarak gösterilen ve satışlarıyla da memnun eden Nokia Asha serisi yeni internete düşmüş olan fotoğraflarla birlikte çok büyük ihtimal iki yeni model daha kazanacak yakın zamanda. Tasarımlara bakarsak Asha’nın da tasarım olarak Lumia’ya benzetilmeye çalışıldığını söyleyebiliriz.

Asha ailesine katılacak olan iki yeni modelin isimleri henüz bilinmiyor. Eğer bu fotoğraflar gerçekse, yukarıda gördüğünüz ilk tasarımın Lumia modellerine olan benzerliğini de hemen fark etmişsinizdir.

Nokia Asha ailesini daha yüksek noktalara taşımayı hedefleyen bir tasarım olduğu gerçek. Belki de Nokia’nın bu tasarım ile birlikte Asha ailesine çok daha fazla önem vermeye başlayacağını ve donanımsal açıdan daha performanslı cihazlar üreteceğini ön görebiliriz. Yukarıda gördüğünüz tasarım Nokia Normandy olarak adlandırılıyor ama cihaz üretilirse gerçek adının bu olacağından şüpheliyiz.

Nokia’nın üretmeye hazırlandığı bir diğer Asha modeli ise bir hayli ilginç ve görülmemiş bir tasarıma sahip. Normandy’nin Lumia’lara benzerliği bir yana, adı bilinmeyen bu yeni tasarım bugüne kadar görülmemiş cinsten diyebiliriz.

Cihazlarla ilgili elimizde ne yazık ki başka bir bilgi henüz bulunmuyor. Sızıntıların devamını ya da Nokia’dan gelecek resmi açıklamayı beklemekten başka da çaremiz yok gibi görünüyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş