Nokia Illusionist iptal edildi

Nokia Illusionist

Geride bıraktığımız ay içerisinde sizlere vermiş olduğumuz haberde Nokia’nın 8 inçlik bir tablet üzerinde çalıştığını ve hatta birçok fotoğrafla birlikte teknik özelliklerin de internete sızdırıldığını belirtmiştik. Tüm dünya birkaç ay içerisinde bu tabletin satışa sunulmasını beklerken şimdi de Nokia Illusionist adlı tabletin iptal edildiğini konuşulmaya başlandı. Buna gerekçe olarak ise Nokia’nın akıllı telefonlar üzerine biraz daha düşmek istediği gösterildi.

Microsoft’un kendi Surface tabletlerinin karşısına Nokia’nın Illusionist’ini çıkarıp çıkarmayacağı bilinmiyordu. Hatta Nokia’nın uzun yıllardır beklenen tabletlerinin Şubat 2014’teki MWC etkinliğinde ortaya çıkacağı bile konuşuluyordu.

Öyle görünüyor ki, Microsoft artık kararını verdi ve Nokia’nın 8 inç boyutundaki Windows tabletinin Surface’e rakip olmasını istemedi. Zira Illusionist’in iptal edildiği bilgileri internete sızdı. Microsoft şu sıralar Surface’in 7 inç modelleri üzerinde çalışıyor; dolayısıyla Windows sistemli başka bir küçük tabletin, yeni “minik” Surface’e büyük bir darbe vurabileceğinden şüphelendiği için bu kararı almış olabilir…

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş