Nokia MixRadio geldi

nokia_mixradio

Bundan yaklaşık iki ay önce sizlere Microsoft’un Nokia’yı satın aldığına dair haberimizi vermiştik. O haberden sonra pek bu konu üzerinde durmadık, çünkü pek de doğruları yansıtan haberler gelmedi ama herkesin tahmini Nokia’nın servislerinin Microsoft ile birleşecek olmasıydı. Bunların başında da Nokia Music servisinin Xbox Music ile birleşmesi geliyordu. Ancak beklenen olmadı ve Nokia Music artık Nokia MixRadio ve yeni logosuyla birlikte yeni servisini başlattı.

Nokia yeni yayınladığı güncelleme ile Nokia Music’in tüm çehresini değiştirdi. İsmi Nokia MixRadio olarak değiştirilen servisin aynı zamanda logosu da değişti. Pembe zemin üzerinde bir Smiley olarak şekillendirilen logoda aynı zamanda smiley olarak kulaklık kullanılarak müzik servisine yakışan bir gönderme yapılmış.

Online müzik servisi MixRadio, biraz Spotify ve Pandora servislerine benziyor ancak arada bir fark var: MixRadio’nun ücretsiz sürümünde bile reklam bulunmuyor.

Servisin “Play Me” isimli bir özelliği de bulunuyor. Bu özellik, kullanıcının müzik zevkini zamanla öğrenerek, tamamen onun zevkine göre, online ve kesintisiz müzik çalabiliyor. Servisin ücretli sürümünde ise kullanıcılar sınırsız sayıda “skip” yeteneğine ve offline şarkı çalma özelliğine kavuşuyorlar.

MixRadio’nun tarayıcı üzerinde çalışan bir sürümüne bu linkten ulaşabilir ve ücretsiz müzik dinlemeye hemen başlayabilirsiniz…

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş