Nokia X tanıtıldı

Nokia X

Geride bıraktığımız sene Microsoft tarafından satın alınan Nokia, Windows Phone işletim sistemli telefonlar üreterek bu olayı zaten çok önceden tahmin etmemizi sağlamıştı. Uzun süredir de firmanın Android işletim sistemli telefon çıkaracağı konuşuluyor, internete birçok bilgi sızdırılıyordu. Sonunda geride bıraktığımız gün resmi bir tanıtım gerçekleştirildi. Toplam üç farklı Android Nokia telefon tanıtıldı. Arayüz tasarımında yine Windows Phone’dan tamamen vazgeçilmemiş.

Etklinlikte beklendiği gibi tek bir Android’li model değil, Nokia X, XL ve X+ adlı üç ayrı modelin duyurusu yapıdı. Şirkette kıdemli başkan yardımcılığı görevini sürdüren Stephen Elop’un sunum yaptığı lansmanda, “Microsoft” vurgusu oldukça dikkat çekti.

“Microsoft, microsoft, microsoft…”

Hem Elop, hem de sunumda söz alan diğer Nokia yöneticileri sürekli Microsoft ve Microsoft servislerinden söz ederek, Android’li Nokia konusunda şaşkın olan kullanıcılara da mesaj verdi. Sunumun YouTube’a eklenen 1 dakika 49 saniyelik bir bölümünde yöneticilerin tam 23 defa “Microsoft” dediği ve onlarca kez şirketin servislerinden bahsettiği görülüyor.

Android’li ama Microsoft servisleri kullanıyor

Nokia’nın “Microsoft” konusundaki bu hassasiyeti Android ile Windows Phone üreticisi Nokia’yı bağdaştıramayan kullanıcılara bir cevap anlamı taşıyor. Yöneticiler, sık sık tekrarladıkları ifadelerle şirketin konumunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Yeni Nokia X modellerinin özellikleri için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş