Outlook üzerinden Skype görüşmesi

outlook_skype

İki sene önce Skype’ı alarak çok güzel bir işin altına imza atan Microsoft, bir sene önce de Outlook ile Skype entegrasyonunu ABD’de denemeye başlamıştı. Web tarayıcısı üzerinden girilen Outlook.com’dan Skype görüşmesi yapmamıza olanak tanıyan bu özellik dün akşam saatlerinden itibaren tüm dünyada kullanım açıldı. Windows kullanıcıları şu anda Outlook üzerinden görüşme yapabiliyorken Mac kullanıcılarının bir yükleme yapmaları gerekiyor.

Skype resmi blogunda verilen bilgilere göre, Outlook.com için Skype entegrasyonu 2013 yılında tanıtılan ilk haline göre geliştirilmiş ve hatalarından durumda.

Hata düzeltmeler ve geliştirmeler

Son sürümde, gelen Skype çağrıların Outlook.com üzerinden cevaplanmasına rağmen, masaüstü uygulamasında çağrının devam etmesi sorunu ortadan kaldırılmış. Uyumlu donanımlar ile HD video görüşmeler de tamamen destekleniyor.

Mac desteği var

Outlook.com için Skype entregrasyonunda Mac kullanıcıları da unutulmamış. Buradan ulaşılabilen Safari uzantısı Mac’e yüklenerek yeni hizmetin tüm olanaklarından yararlanmak mümkün. Windows kullanıcıları için ise plug-in yüklemek gerekmiyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş