Panasonic 4K tablet çıkış tarihi

panasonic_4k

Daha önce yapılan açıklamalarda 2014’ün Ocak ayında satışa sunulacağı açıklanmış olan Panasonic 4K tabletten ilk kötü haber geldi. Gelen bilgilere göre 20 inçlik ekrana sahip olan ve Windows 8.1 işletim sistemi kullanacak olan tablet birkaç ay gecikmeli olarak piyasaya sürülecek. Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 adındaki tablet ilk önce ABD ve Japonya kullanıcılarıyla buluşacak.

Japan Times’a göre ABD ve Japonya için tablet Şubat ortasında piyasaya sürülecek. Bu gecikmenin nedeni olarak da cihazda diğer cihazların radyo dalgalarını etkileyebilecek bir sorunun bulunması olduğu öne sürüldü. Panasonic’in cihazın içindeki bazı parçaları ve belki de bu yüzden tasarımı değiştirmesi gerekebilir.

3.840 x 2.560 çözünürlüğe sahip 20 inç tablet, şu anda 5.999 dolar fiyat etiketine sahip olacak gibi görünüyor. Bu tabii ki ABD fiyatı, Türkiye’yi düşünemiyoruz bile… Windows 8.1 Pro ile gelecek cihazda Intel Core i5 1.9 Ghz işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB SSD bulunacak. Aynı zamanda NVIDIA GeForce GT 745M ekran kartına sahip olacak cihazda 2GB VRAM ve 720p webcam bulunuyor.

Magnezyum alaşım çerçeveden oluşan tablet fiber glass kasayla gelecek ve 1 metreden düşüşe dayanabilecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş