Panasonic Toughbook CF-C2 fiyat ve özellikleri

Toughbook CF-C2

Toughbook serisini her geçen hafta yenilemekte olan Panasonic’ten yeni bir tanıtım daha geldi. Toughbook CF-C2’yi tanıtmış olan Panasonic yeni ürünüyle mükemmel bir teknik kapasite, mükemmel bir grafik kalitesi ve mükemmel bir kullanım deneyimi sunuyor. Panasonic Toughbook CF-C2 fiyatı henüz açıklanmış değil, ancak yeni dizüstü bilgisayarın 2014’ün Ocak ayında Avrupa’da satışa sunulacağını biliyoruz. Bakalım Türkiye’ye de aynı zamanda gelecek mi?

Aynı anda birden çok iş yapma ihtiyacı hisseden mobil çalışanlar için özel olarak tasarlanan Toughbook CF-C2 4. nesil Intel® CoreTM teknolojisi ile donatılmış bulunuyor. Intel® Turbo Boost teknolojisine sahip Intel® CoreTM i5-4300U daha az güç tüketiminin yanı sıra daha uzun pil ömrü (11 ila 14 saate kadar) sağlıyor ve bekleme süresini geliştirerek çalışanların daha hızlı açılma ve tepki performansı için Toughbook’larını bekleme modunda bırakabilmelerini sağlıyor. Cihazın depolama seçeneklerinin içerisinde 4GB RAM standart, 8GB ve 500GB HDD’ye yükseltilebilen standart ve 128GB ya da 256GB SSD opsiyonel yer alıyor. Böylelikle CF-C2 sınıfının en güçlü ve çok yönlülüğü en yüksek cihazları arasında yer alıyor.

Yeni cihazda 12,5” boyutundaki HD ekrandan en iyi şekilde yararlanılabilmesini sağlayan ve hem dizüstü hem de tablet modunda kullanılabilen 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran yer alıyor. Ekranda kullanılan IPS teknolojisi ekstra genişlikte görüntüleme açılarına, güçlendirilmiş cam yapıya, yüksek kontrast oranına ve Panasonic yansıma önleyici katmanı ile birlikte and 500 cd/m2 değerinde yüksek parlaklığa imkân tanıyor.

Yapılan diğer iyileştirmelerle birlikte Panasonic Toughbook CF-C2, Gobi 5000 4G modülü, Bluetooth v4.0 ve Wireless LAN IEEE802.11a/b/g/n özelliklerine kavuşuyor ve bulunan mekân fark etmeksizin, her yerden bağlantı sağlayabiliyor.

Tam donanımlı ve esnek

Video konferans ya da sahada fotoğraf çekme gereksinimlerini duyan kullanıcılar için, CF-C2, HD 720p (sabit görüntü maks. 1280 x 960) ön panel web kamerası ve 3 megapikselden 5 megapiksele yükseltilmiş opsiyonel arka kamera seçeneklerini sunuyor.

Panasonic Toughbook CF-C2, çeşitli iş genişletme seçenekleri ve konfigürasyon yuvalarıyla işgücünün ihtiyaçlarını mükemmel seviyede karşılayabiliyor. Saha ve servis mühendisleri için ideal olan ürünün opsiyonel seri bağlantı noktası, geleneksel cihazların Toughbook’a bağlanmaları için gereken tanılama ve ölçüm işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. Tüm bunların yanında esnek konfigürasyon yuvaları üzerinden VGA bağlantı noktası ya da modem gibi diğer seçenekler de eklenebiliyor.

Güvenliğin ve bilgi mahremiyetinin hayati önem taşıdığı sağlık gibi sektörlerde, CF-C2 yakın alan iletişimi ya da sayıları 2’ye kadar çıkabilen akıllı kart girişleri ile ( 1 x tam boyut / 1 x yarı boyut) donatılabiliyor. Ürünün standart özelliği vProTM ise cihazın BT yönetimini kolaylaştırıyor. Ürün Computrace güvenlik özelliklerini de destekliyor.

Toughbook CF-C2’nin dahili yedek pili, çıkarılabilir pilin değiştirilmesi sırasında cihazın kapanmamasını sağlıyor ve kesintisiz çalışma imkânı sunuyor. Standart 6 hücreli pil konfigürasyonu ortalama 14 saatlik kullanım (Mobile Mark 2007, 60cd/m2), 9 hücreli yüksek kapasiteli pil ise ortalama 19 saatlik kullanım ömrü sunuyor.

En yeni işletim sistemi ve geçiş rotası

Kurumsal kullanıcılar CF-C2’nin Microsoft Windows 8.1 Pro işletim sisteminin tüm avantajlarından yararlanabiliyorlar. Cihaz ayrıca Windows 7’ ye indirgeme seçenekleri de sunuyor. Microsoft’un Windows XP’ye verdiği desteğin Nisan 2014’te sona erecek olması ışığında en güncel Windows 8.1 Pro ve 7 versiyonları donanımlarını yükseltmek isteyen kurumlara işletim sistemine akıcı bir şekilde taşınma seçeneklerini sunuyor.

Kolay kullanım için tasarlandı

Dayanıklı CF-C2, yoğun bir iş gününün zorluklarıyla kolaylıkla başa çıkabilecek şekilde tasarlandı. 6 farklı açıdan olmak üzere 76 cm yükseklikten düşmeye dayanabilen cihaz su geçirmez klavye, dokunmatik pad ve güçlendirilmiş LCD camı ile birlikte geliyor.

CF-C2, tablet ve dizüstü kullanım modları ve daha sabit bir kullanım için gelişmiş üçlü eklem tasarımının yanı sıra, ergonomik ve çıkarılabilen üçgen biçimli el kayışı ile birlikte geliyor. Bu sayede cihazı tek elle kullanmak mümkün oluyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer yeni ürünle ilgili olarak şunları söylüyor: “En yeni dayanıklı ürünümüz Toughbook CF-C2 mobil çalışanların operasyonel verimliliklerini artırmak ve çalışma koşullarını değiştirmek için tasarlandı. Piyasadaki en dayanıklı ve esnek kurumsal dönüştürülebilir PC olmanın yanında masaüstü bilgisayar seviyesinde performans, sınıfının en üstü bağlantı seçenekleri, uzun pil ömrü ve gelişmiş mobil teknolojileri de kullanıcısının emrine sunuyor.”

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş