Panasonic Toughpad inceleme

Panasonic Toughpad

Teknoloji devi Panasonic 20 inçlik ekrana sahip olan yeni nesil tableti Toughpad’i yakında Türkiye’de de satışa sunuyor. Bu ayın 14’ünde tanıtılmış olan tablet 20 inçlik ekranıyla ilk kez 4K çözünürlük keyfi sunan cihaz olarak bir ilke imza atarken fiyatıyla da dudak uçuklatıyor. Panasonic Toughpad fiyatı olarak 5.000 €belirlendi ve önümüzdeki yılın ilk ayından itibaren satışa sunulmuş olacak.

4K devrimi dayanıklılıkla buluşuyor

3840 x 2560 piksel sayısı sayesinde 4K teknolojisini sunan yeni Toughpad 4K UT-MB5 kurumlara özel, işe dayanıklı ve taşınabilir bir tablet olarak öne çıkıyor. 4K teknolojisiyle dijital görüntülemede, dokunmatik kullanımla ise “birlikte çalışma” anlayışında yeni bir çığır açan tablet, nokta atışı kesinlik ve not alma uygulamalarına olanak tanıyan Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem* ile de kullanılabiliyor.

Fotoğrafçılar, pazarlamacılar ve satış departmanlarının ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Toughpad 4K UT-MB5, inç başına 230 piksel, 15:10 en boy oranı ve 3840 x 2560 pikselli, 20 inç boyutunda büyük bir ekrana sahip. Bu özellikler sayesinde tablet, A3 çizimler, broşürler ve multimedya içeriklerini mükemmel bir şekilde gösterebiliyor. Ürünün gelişmiş ekranı ve çözünürlük teknolojileri, zoom ile yakınlaşma ve görüntüleri yeniden boyutlandırma işlemlerini hızlı hale getirdiği gibi görüntülerin de kristal netliğinde olmasını sağlıyor.

Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem

Panasonic’in yeni tableti, son derece sezgisel bir kullanım sunan ve serbest skeç çizimi, not alma ya da el yazısı uygulamaları için kullanıcıya sanki kağıda yazıyormuş hissi veren yeni Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem* ile birlikte kullanılabiliyor. Kalem, ekrandaki her bir pikseli ayrı ayrı okumak için kızılötesi sinyaller kullanıyor ve piksellerle tablet arasındaki iletişimi Bluetooth teknolojisi üzerinden sağlıyor. Toughpad 4K UT-MB5 bu özellikleriyle piyasadaki diğer kapasitif yazma tablalarından ayrılıyor. Kalemi son derece keskin yapan ise tablet ekranındaki her bir pikseli ayrı ayrı tanıyabilme becerisi. Kalem böylelikle hareketlenme eğimlerini tanıyor, kaydediyor ve basıncın 2048 seviyesini yorumlayabiliyor. Bunun sonucunda da çizimler ve el yazıları en küçük ayrıntılarına kadar görülebiliyor.

Dünyanın en hafifi ve en incesi

Toughpad 4K UT-MB5, 15:10 derecesindeki en-boy oranı, 2,35 kg ağırlığı ve yalnızca 12,5 mm boyutundaki inceliği ile 20 inç ekranlı taşınabilir tabletlerin en hafif ve en incesi olma özelliğini taşıyor. Gücünü Intel® CoreTM i5 vProTM CPU, 8GB’ye kadar RAM ve NVIDIA® GeForce® grafiklerinden alan Toughpad 4K UT-MB5, oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüleri akıcı ve kesintisiz olarak gösterebiliyor.

Toughpad 4K UT-MB5, Windows 8.1 Pro yüklenmiş olarak geliyor. Böylelikle cihaz geleceği bugünden yaşatıyor, kurumların mevcut tüm uygulamaları ve Office ürünlerini kullanmalarını sağlıyor. BT departmanlarının teknolojiler arasında geçiş yapmasını kolaylaştıran cihaz, Panasonic masaüstü kızağı ve taşıma çözümü gibi aksesuarlarla birlikte kullanıldığında bir masaüstü bilgisayarı ve tableti olarak da kullanılabiliyor.

Kurumlara özel tasarım

Toughpad 4K UT-MB5, USB 3.0, SD kart yuvası, kulaklık jakı ve opsiyonel akıllı kart okuyucu gibi, kurumsal ortam için ideal pratiklikteki bir cihaz olmasını sağlayacak özelliklere sahip. Kızak ayrıca Ethernet ve HDMI bağlantı olanağı da sunuyor.

1280 x 720 piksel, dahili ön panel kamerası ve 20 inç ekranın birleşimi ile görüntülü görüşme yapmak hem kolay hem de keyifli bir deneyim haline geliyor. 256 GB SSD ve SD kart yuvası ile cihaz, uygulama ve verileri saklamak için gerekli depolama alanına sahip.

Panasonic’in Avrupa çapındaki dayanıklı mobil çözüm liderliğini yansıtan Toughpad 4K UT-MB5, Kurumlara Özel Dayanıklılığa sahip bir ürün. Bunun anlamı da cihazın 76cm yükseklikten düşmelere (çalışır durumdayken alt tarafı)** ve +5 ile +35 derece** sıcaklığa karşı dayanıklı olması.

CAD performansı

2014’ün ilk yarısında satışa sunulacak Toughpad 4K Performans modeli, CAD tasarımı ve 3D simülasyonlar için daha güçlü Intel® CoreTM CPU ve NVIDIA® grafikle donatılmış bulunuyor. Geleneksel CAD iş istasyonlarının yerini alabileceği düşünülen bu yeni Performans modeli CAD ve 3D tasarım yazılımı uzmanları Dassault Systemes’den oldukça olumlu izlenim yorumları aldı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş