Parmak izi tarih oluyor

goz_taramasi

Teknolojik aletleri kullanım altında güven içerisine sokmak adına bu vakte kadar birçok teknoloji geliştirildi. Bunların arasında parmak izi tanıma, ses komutuyla güvenlik kilidini açma gibi sistemler bulunurken şimdi de göz taraması geliştirilmekte. Yüz tanıma sistemiyle farklı bir yapıda geliştiriliyor olan göz taraması birkaç sene içerisinde mobil cihazlarda yerini alacak. Bakalım güvenlik bakımından diğer sistemlere göre bir artısı olacak mı?

Uygulamalarda göz tarama özelliği piyasada boy göstermeye hazırlanıyor.

Kullanıcıların tabletleri ve dizüstü bilgisayarları gözleri ile kontrol edebildiği bir yazılım oluşturan İsveçli teknoloji şirketi Tobii, platformlarının büyümesine yardımcı olacak geliştiriciler arıyor.

Tobii, geliştiricilerin göz taramayı uygulamalara eklemesini kolaylaştıracak araçlar barındıran bir yazılım geliştirme kiti çıkaracak.

Kit, klavye ve dokunmatik tablet hareketlerini göz kontağı ile harmanlayan ara yazılım Tobii EyeX Engine ile birlikte gelecek. Ayrıca, EyeX kumandası ile şirketin göz tarama geliştirici topluluğuna erişim de içerecek.

Tobii EyeX geliştirici kitinin ön siparişi şu an verilebiliyor ancak teslimatın 2014 Mart’ta yapılması planlanıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş