PlayStation 4 oyun fiyatları indiriliyor

ps3

PlayStation 3 oyun fiyatları açıklandığında tüm oyuncuların tepki gösterdiğini, neredeyse iki üç oyun fiyatının konsol değerine eş değer olduğunu daha önce sizlere söylemiştik. Oyuncunun seslerinin daha fazla yükselmesiyle birlikte EA bir karar aldı ve oyunların fiyatlarını genel olarak 63 sterlinden 60 sterline kadar çekmişti. Ancak bu da oyuncuları tatmin etmiş gibi gözükmüyor, zira EA oyunlarda bir kez daha indirim yaşanacağını açıkladı.

Daha sonra, EA bu durumu düzeltmek adına ufak bir indirime giderek, 63 sterline sattığı oyunlarını 60 sterlin seviyesine çekmişti. Fakat Sony, bu fiyatları daha da aşağı çekme konusunda kararlı gözüküyor.

Sony’nin yetkili isimleri konu ile ilgili verdikleri demeçlerde, PlayStation 4’ün Avrupa çıkışı için resmi tarihin 29 Kasım olduğuna dikkat çekerek şuanda aktif olan PSN’in de test aşamasında olduğunun altını çizdiler. Sony, oyun fiyatlarının cihazın çıkışından önce son bir kez daha ayarlanacağını ve fiyatların sabitleneceğini belirtti.

Hemen belirtelim. Ülkemizde şuanda Sony’nin kendi stüdyoları tarafından yapılan oyunların satış fiyatı 200 TL seviyelerinde olacak. EA, Ubisoft, Activision tarafından yapılan oyunların ise 200 TL – 300 TL arası bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş