PonoPlayer İnceleme

PonoPlayer

Son senelerde iPod’a onlarca rakip ürün geliştirilse de hiçbirinin istediği başarıyı elde edemediğini biliyoruz. Yine de buna rağmen çalışmalar son buluyor değil. Son olarak dünyaca ünlü Rock müzisyeni Neil Young tarafından tasarımı yapılan, stüdyü kalitesinde müzik dinleme şansı tanıyan PonoPlayer ortaya çıktı. İlk tanıtıldığında yeterli desteği görmemesi nedeniyle seri üretime geçemeyen ürünün artık Kickstarter kampanyası da bulunuyor ve bunla birlikte işler değişecek gibi.

128 GB dahili hafızaya sahip olan PonoPlayer, üçgen şeklindeki ilginç tasarımıyla oldukça dikkat çekici görünüyor. Üzerinde üç buton bulunduran müzik çalar, ayrıca bir LCD ekranın da sahibi. Ses kalitesiyle iPod’u geride bıraktığı söylenen PonoPlayer, ne kadar ilgi toplar şimdilik belirsiz; özellikle MP3 çalarlar piyasasının giderek daraldığı şu günlerde…

Apple’ın bile iPod’larına eskisi kadar değer vermediği günümüzde bu girişim, fazlasıyla cesur bir girişim olarak kabul edilebilir. Ancak Young’ın tasarımına güveni tam. KickStarter kampanyası ile hayat bulacak olan PonoPlayer için biçilen fiyatsa 399 dolar.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş