PS Vita satışları arttı

ps_vita

Geride bıraktığımız ay yeni oyun konsolu Sony PlayStation 4’ün satışa sunulması sadece o cihazdan gelir gelmesini sağlamadı. Sony’nin yüzünü güldüren bir başka şey de PS Vita’nın satışlarının artması oldu. Açıklanan bilgilere göre geride bıraktığımız yılın şubat ayında satışa sunulan PS Vita’nın satışları, PS 4’ün çıkışının ardından ivme kazandı.

Sony’nin geçtiğimiz sene Şubat ayında piyasaya sürdüğü PS Vita, son derece başarılı bir cihaz olmasına karşın, oyun severler tarafından pek bir ilgi görmemişti.

Zira, üçüncü parti oyun geliştiricilerinin yanı sıra, Sony’de cihaza tam anlamıyla oyun desteği vermeyince, PS Vita satışları da adeta dibe vurmuştu.

Sony, PlayStation 4’ü tanıtırken, PlayStation Vita ile kullanılabileceğini açıklamış ve böylece Vita’nın satışlarını da arttırabileceğini düşünmüştü.

Sony’den gelen son açıklamalara göre bu plan işe yaramış gibi duruyor. Zira, PlayStation 4 çıktıktan sonra PS Vita’nın satışları %68 oranında artmış. Şu anda PlayStation 4 stoklarının sınırlı olduğunu düşündüğümüzde, yılbaşı sonrası Vita satışlarının daha da artacağını söylemek mümkün.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş