PS Vita satışları yükseldi

ps_vita

Yeni nesil konsolların satışa sunulmasıyla birlikte geliştirici firmalar sadece yeni ürünlerinde değil, eski ürünlerinde de satış artışı yaşadı. Portable oyun konsolu olan PlayStation Vita satışları da PS4’ün satışa sunulmasının ardından yükseldi; oyun piyasası canlandı.

Sony, PS Vita satışlarını arttırmak için yeni şeyler deneme kararı almış ve yeni nesil konsolu PlayStation 4’le, PS Vita’nın birlikte kullanılabileceğini açıklamıştı.

PlayStation 4 oyunlarını, televizyona (ya da monitöre) ihtiyaç duymadan PS Vita’nın ekranından oynamamıza imkan veren bu sistem (remote play), oyuncuların da bir hayli hoşuna gitmiş ve PS Vita satışlarında olumlu bir ivme yakalanmıştı.

Vita satışları arttı

Konu hakkında konuşan Sony yetkilisi John Koller, geçtiğimiz gün yabancı bir mecraya yaptığı açıklama da ufak bir itirafta bulundu. Koller, son dönemdeki PS Vita satışlarındaki artışın arkasında PlayStation 4’le birlikte kullanılmasına imkan veren remote play özelliğinin bulunduğunu söyleyerek, bu özelliğin oyuncular tarafından bir hayli talep gördüğünü belirtti. Zaten, son dönemde PlayStation Vita için çıkan oyunlara ve oyun sayısına baktığımızda, Sony’nin de artık Vita’yı bir el konsolundan ziyade, PlayStation 4 için piyasaya sürülmüş bir kontrolcü olarak gördüğünü söylemek mümkün.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş