PS4 fiyatları artıyor

ps4

2014’e girmeden satışa sunulan ve satışın ilk saatinde tüm stokların tükendiği açıklanan Sony PlayStation 4 için kullanıcıları üzen haberler gelmeye devam ediyor. Ülkemizde geçtiğimiz haftalarda 1.399 TL’lik fiyatıyla satılmaya başlanan PS4, yeni stoklarla birlikte yeni fiyatıyla satışa sunulacak. Gelen bilgilere göre PS4’ün yeni fiyatı 1.550 TL oldu.

Bunun üzerine Sony, ikinci parti malların Ocak ayının sonlarına doğru geleceğini söyleyerek oyuncuları bu konuda sabırlı olmaya ikna etmişti. Nitekim son haftalarda gelişen bazı siyasi olgular yüzünden doların tavan yapması, bazı oyun severleri de konsol ve oyun fiyatları konusunda derin düşüncelere itti.

Sony bu dalgalanmaların PlayStation 4 ve oyun fiyatlarına yansımayacağını söylese de Teknosa ve Mediamarkt PlayStation 4’ün fiyatını 1550 TL’ye yükseltti.

Buna karşın Sony Center ve Bimeks gibi mağazalarda konsolun satış fiyatı hala 1399 TL seviyelerinde. Tabi hali hazırda elde bir konsol yok. Bunlar sadece şu an ki satış fiyatları. Yarın bir gün Türkiye’ye PlayStation 4 tekrardan giriş yaptığında, Sony Center ve Bimeks hala bu fiyatlarda ısrarcı olur mu orası bir muamma. Yine de bekleyip göreceğiz. Lakin, PlayStation 4’ün fiyatının her an yükselebileceği de inkar edilemez bir gerçek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş