PS4, İngiltere’de de rekor kırdı

ps41

Geride bıraktığımız haftalarda sadece Kuzey Amerika için çıkışını gerçekleştirmiş olan PlayStation 4 elde ettiği satış değerleriyle birlikte hem firma içinde hem de Amerika’da rekor yakalamıştı. Çok kısa bir süre içerisinde 1 milyondan fazla oyun konsolu satmayı başarmış olan Sony, sonunda PS4’ü geçtiğimiz gün Avrupa’da da satışa sundu. İngiltere’de de arıtk kullanıcılar tarafından satın alınabilen PlayStation 3 haftaya ülkemize de gelmiş olacak.

29 Kasım’da Avrupa’da bir çok ülkede satışa sunulan PlayStation 4, oyun dünyasının önemli merkezlerinden İngiltere’de kısa süre içerisinde 250.000’den fazla satmayı başardı. Yayınlanan rapora göre bu rakamın ilk 48 saatlik süreye ait olduğu ve bu rakamın bir rekor olduğu belirtildi.

Daha önceki rekor ise Sony’nin ilk taşınabilir el konsolu PSP’ye aitti. Sony’nin PSP satışlarını baz alarak geliştirdiği PS Vita ise, firmayı ufak çaplı bir hayal kırıklığına uğratmıştı.

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 4 ülkemizde de 13 Aralık’ta satışa sunulacak. Cihazın tavsiye edilen satış fiyatı ise 1399 TL olarak belirlendi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş