PS4 Satış Rakamları

ps4

Geride bıraktığımız senenin son aylarında satışa sunulmuş olan yeni nesil konsol PlayStation 4 satış rakamları için CES 2014’te Sony tarafından resmi bir açıklama geldi. Daha önce satıaş sunulan tüm konsollardan daha iyi bir satış grafiği yakalamayı başarmış olan PS4, ilk günlerde değil, ilk saatlerde tüm stokları boşaltmıştı. Ardından ise Sony tüm üretim fabrikalarında hummalı bir çalışmaya girerek istekleri karşıladı.

Sony tarafından yapılan açıklamada PlayStation 4’ün 2013 yılı içerisinde 4.2 milyondan fazla sattığı açıklandı. Yani Sony’nin yeni nesil konsolu, sınırlı bölgelerde, sınırlı sayıda piyasaya sürülmüş olmasına karşın son derece başarılı bir satış grafiği yakalamış diyebiliriz. Zira cihazın önümüzdeki ay Japonya’da satışa sunulacak olması, bu rakamı kısa sürede ikiye katlamasına zemin hazırlayacaktır.

Öte yandan Sony’nin verdiği diğer bir bilgi de PS4 için piyasaya sürülen oyunların satış rakamlarına ilişkin. Firmanın belirttiğine göre PS4’le eş zamanlı olarak piyasaya sürülen oyunlar 2013 yılı içerisinde toplamda 9.7 milyondan fazla satmış. Tabi bu rakam satılan konsol sayısının ve oyun yelpazesinin genişlemesiyle daha üst seviyelere tırmanacaktır.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş