PS4 – XB1 karşılaştırması

ps4_xb1

Yakın zaman içerisinde yeni nesil oyun konsollarının ikisi de raflardaki yerini alacakken ortadaki çekişme gün geçtikçe kızışıyor. Son olarak PS4’te 1080p görüntü kalitesinde çalışmakta olan çoğu oyunun Xbox One’da 720p kalitede çalışması oyuncuları PS4’e doğru daha da fazla yöneltirken ortaya yeni bir detay daha çıktı.

Cihazların çıkış tarihi yaklaştıkça Sony ve Microsoft cephesinden yapılan açıklamaların dozajı da yavaş yavaş artıyor. Son olarak Sony adına konuşan Jim Ryan, Playstation 4’ün avantajlarına bir kez daha vurgu yaptı.

Ryan, Playstation 4’ün çıkış döneminde tam 34 oyunun piyasaya sürüleceğini ve bu oyunların yarısının Xbox One’da bulunmayacağını belirtti. Ryan, Playstation 3’te olduğu gibi Playstation 4’te de özel oyunlara önem verdiklerinin altını çizdi. Sony’li yetkililere göre, Playstation 4’ün çıkış takviminde daha fazla oyunla gelecek olması ve Xbox One’a göre 100$ daha ucuz olması cihazın satışlarına bir hayli etki edecek.

Sony tarafından 2. faz grubuna dahil edilen ülkemizde, Playstation 4’ün piyasaya sürülmesi Aralık ya da Ocak ayında gerçekleşecek. Xbox One’ın, Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş