PS4’ten üzen haber

pst

Sony’nin yeni oyun konsolu yakın bir zamanda satışa sunulacak. Bu vakte kadar açıklanan özellikleri ve ayrıcalıklı oyun görüntü kalitesi ile Microsoft’un Xbox One’ını çoktan ezmiş olan PS4’ten de üzücü bir haber geldi. Geçtiğimiz günlerde Xbox One’ın 3D Blu-ray diskleri oynatamayacağı belirtilmişti ve Sony burada bir kez daha pohpohlanmıştı. Ancak PS4 için de aynı üzücü haber geldi.

Sony, PS4’ün kılavuzunu internette yayımladı. Xbox One’dan sonra çıkan dedikodularda Sony’nin de 3D Blu-ray oynatamayacağı söyleniyordu ki bu iddialar kılavuz tarafından doğrulandı. Desteklenmeyen diskler arasında Blu-ray 3D diskleri yer aldı.

İşin ilginç tarafı ise Sony’nin şu ana kadar henüz 3D Blu-ray konusunda bir açıklama yapmamış olması. Yani ilerde yapılacak bir güncelleme ile gelip gelmeyeceğini henüz bilemiyoruz. Özellikle 3D Blu-ray filmlerin arttığı bu dönemde böyle bir eksiklik iki yeni nesil konsol için de büyük dezavantaj.

Öte yandan PlayStation 4’ün kullanacağı disk miktarı da açıklandı. 500 GB dahili disk ile gelecek olan PS4, bunun 92 GB’ını sistem dosyaları adıyla kendine kullanacak, 408 GB’ını kullanıcılara açacak. Boyut yüksek gibi dursa da Killzone Shadow Fall oyununun 39, Call of Duty Ghosts oyununun 32 GB olduğunu belirtelim. Yani ilk aşamada değil fakat 1 sene sonra hafıza dolum sinyalleri verecektir. Tabii oyunları diskli olarak alırsanız durum değişir.

PS4’ün bu konudaki güzel tarafı ise disklerin değiştirilebilir olması. PS4’ten 500 GB’lık hafızayı söküp yerine daha yüksek hdd takarak alanı artırmak mümkün.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş