Samjiyon fiyatı ve özellikleri

Samjiyon

Dünyanın dışarı en kapalı ülkelerinden biri olan ve komünizm ile yönetilen ülkesi Kuzey Kore devlet olarak gelişmeye devam ediyor. Dışarıdan bu ülkeye elektronik malzemelerin girmesi neredeyse tamamen engellenmiş durumda, bu yüzden devlet kendi tabletini geliştirdi. Samjiyon adındaki tablet içinde fazlasıyla uygulamaya sahip, ancak internet bağlantısı bulunmuyor çünkü halkın dünya ile iletişime geçmesi istenilmiyor.

7 inç ekrana sahip olan Samjiyon, içlerinde Angry Birds’ün de olduğu önceden yüklenmiş uygulamalarla piyasaya çıktı. Ancak ‘Samjiyon’ internete bağlanamadığı için Kuzey Koreliler’in dış dünya ile bağlantı kurmasını sağlayamacak. İlk kez 2012’de duyrulan ‘Samjiyon’, Google’ın Android işletim sisteminin daha basit bir versiyonuna sahip. Batıdaki muadilleriyle kıyaslandığında 249 dolar fiyata sahip olan Samjiyon, Angry Birds de dahil birçok önceden yüklenmiş uygulama seçeneği de sunuyor.

İNGİLİZCE EĞİTİM

Samjiyon internete bağlanamasa da, içinde devlet propagandasının yapıldığı ve bazı eğitim setleriyle gazete haberlerinin bulunduğu Kuzey Kore’nin kendi intranetine bağlanabiliyor. Samjiyon’un sunduğu uygulamalardan biri temel İngilizce eğitim seti. Bunun yanında Samjiyon 100’ün üzerinde e-kitap sunuyor ancak bu kitapların çoğu Kuzey Kore devlet propagandasını içeriyor. Samjiyon, insanların çok düşük maaşlar kazandığı Kuzey Kore’de yalnızca küçük bir kesime hitap edecek. Öte yandan Samjiyon piyasaya çıktıktan sonra teknoloji sitelerinin cihaz hakkındaki incelemeleri sansürlendi.

Samjiyon’un teknik özellikleri

8GB veya 16GB dahili hafıza

7 inç ekran

1,024 x 768 piksel ekran çözünürlüğü

2 MP kamera

Boyut 187x124x10mm

250 gram ağırlık

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş